czwartek, 18 lipca 2013

Niezależnie kim będą w przyszłości – to może im się przydać! Wywiad z Joanną Zdradą

Monika Skowrońska: Jak pracuje się z grupą tak zróżnicowaną wiekowo?
Joanna Zdrada: Świetnie. Mają bardzo dużo energii . Zaczęłam od ćwiczeń integracyjnych, by lepiej się poznali i aby łatwiej było im pracować ze sobą.
M: Czy oni dobrze się dogadują?
J: Dogadują się naprawdę świetnie, mimo tego, że dzieli ich dość znaczna różnica wieku. Najmłodsi uczestnicy mają około dwunastu a najstarsi szesnastu lat.

M: Poza grupą aktorską współpracuje pani również z innymi grupami…
J: Tak, zgadza się. Współpracuję również z grupą taneczną wokalną, plastyczną i dziennikarską. Nasza współpraca układa się naprawdę dobrze
M: Czy uważa pani, że akcje takie jak ta są potrzebne?
J : Niezależnie kim będą w przyszłości, czy jaki zawód wybiorą , cechy które tu nabędą, mogą się im przydać. Oswoją się również z publicznością, dzięki czemu w przyszłości przed występami publicznymi nie będą się aż tak bardzo stresować.
M: Czy trzy tygodnie to wystarczająco dużo czasu aby przygotować spektakl z młodzieżą?
J: Spektakl jest dość krótki bo trwa tylko 30 minut. Normalny spektakl trwa 1,5 godziny i na jego przygotowanie potrzebne są dwa miesiące. Jednak wtedy pracuje się z profesjonalnymi aktorami. Teraz pracuję z amatorami, z których większość jest pierwszy raz na scenie. Jednak na pół godziny przedstawienia trzy tygodnie to właśnie tyle czasu, ile jest potrzebne.
M: Jakie odczucia towarzyszyły pani przy pracy nad spektaklem?
J: Praca z tak młodymi ludźmi, którzy pasjonują się teatrem, jest dla mnie przyjemnością .To doświadczenie jest dla mnie bardzo ciekawe i wzbogacające.
M: Dziękuję za rozmowę .

J: Dziękuję .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz